Laden...

Ernst Happel

Carlo Ancelotti, één van de meest bekroonde voetbalmanagers met 20 internationale trofeeën

Inhoudsopgave:

Ernst Happel is een Oostenrijkse voetbalcoach die werd geboren in 1925. In zijn jeugd speelde hij voor de voetbalclub “Rapid” (Wenen), waar hij 6 kampioenschappen won, evenals voor Parijs “Racing”. Na het voltooien van zijn spelerscarrière werd hij de mentor van de Nederlandse “ADO”, maar het meest bekend in de geschiedenis, als coach van Feyenoord, Hamburg en Club Brugge.

Aan het hoofd van de Nederlanders werd Happel kampioen van 1971, pakte ook goud in België in 1976, 1977 en 1978, en in 1982 en 1983 veroverde hij het Duitse kampioenschap. In totaal omvatten zijn trofeeën 13 nationale kampioenschappen en bekers. In de Europese competitie heeft de Oostenrijkse voetbalmanager één keer de finale bereikt en twee keer de Europa Cup (met Feyenoord en Hamburg), twee keer de finale van de UEFA Cup en één Intercontinental Cup gewonnen. Naast clubs coachte Happel het Nederlands elftal, waarmee hij de finale van het WK van 1978 bereikte.

 

Zie vacature Rupel Boom

Ernst Happel

 

voetbaltrainer

https://www.dergatsjev.be/2020/07/voetbaltrainer-gezocht-voetbal-trainer.html

Veelgestelde vragen

Welke clubs trainde Ernst Happel in zijn carrière?

Ernst Happel trainde onder meer ADO, Feyenoord, Hamburg en Club Brugge. Met deze clubs won hij talrijke nationale kampioenschappen en bereikte hij meerdere Europese finales.

Hoeveel kampioenschappen won Ernst Happel als coach?

Ernst Happel won in totaal 13 nationale kampioenschappen en bekers verdeeld over zijn verschillende clubs in Nederland, België en Duitsland.

Wat waren Ernst Happels voetbalresultaten in Europa?

Happel won twee keer de Europa Cup met Feyenoord en Hamburg, bereikte twee keer de UEFA Cup-finale en won eenmaal de Intercontinental Cup.

Coachte Ernst Happel ook het Nederlands elftal?

Ja, Ernst Happel coachte het Nederlands voetbalelftal en leidde het land naar de finale van het Wereldkampioenschap van 1978.

Waar speelde Ernst Happel als voetballer?

Ernst Happel speelde voor Rapid Wien, waar hij 6 kampioenschappen won, en later voor Paris Racing voordat hij zijn spelerscarrière afsloot.

Tags:

Hier zijn enkele gerelateerde berichten

De evolutie van doelgericht trainen Wie serieus met fitness bezig is, merkt al snel dat losse oefeningen niet voldoende zijn om echte progressie te boeken.

Wil je beginnen met sporten of ben je op zoek naar een nieuwe fitnessclub? Dan is het belangrijk om een sportschool in Leeuwarden te kiezen

Magnesium speelt een cruciale rol in het functioneren van je spieren. Het is ook één van de populairdere sport supplementen in Nederland. Magnesium helpt mogelijk

Fitnessen in de sportschool: de een begint net, de ander doet het al jaren. Hierdoor kunnen de niveaus tussen mensen erg verschillen. Gelukkig maakt dat

Carlo Ancelotti is een van de beste voetbalcoaches wiens carrière voortduurt. Geboren in 1959 in Italië, speelde hij tijdens zijn spelerscarrière voor Reggio, Parma, Roma

Een bedrijfsuitje is meer dan een gezellig middag met je collega’s. Het is dé manier om het onderlinge teamgevoel te versterken op een ontspannen manier.